Draudzīgā entuziastu apvienība Enkurs

Lietotājvārds: Parole:

Pastnieks meklē vēstuli VII

 • Sadams (137.1)
  Šeit ir iespēja uzdot jautājumus organizatoriem, kā arī diskutēt par tēmu "Pastnieks".
 • Jānis (137.2) Atbildot Sadams (137.1)
  Vai tiks ievietoti arī izvērstie rezultāti? Paldies.
 • Tiesnesis (137.3) Atbildot Jānis (137.2)
  Nu jau izvērstie rezultāti ir publiskoti.
 • Toms (137.4) Atbildot visiem (137.3)
  Skatos, ka šogad tāds patukšs forums ar atsauksmēm par pasākumu! Vai nu nav paticis, vai tauta izlaidusies... :D
  Kamēr vēl viss ir atmiņā, centīšos pāris vārdos apstāstīt 4+ komandas gaitas pēdējā Pastniekā.

  Kā jau katru gadu, gaidīju brīdi, kad varēs pieteikties pasākumam. Pateicoties tam, ka personīgi pazīstu vienu no orgiem, laicīgi saņēmu info par pasākuma norises datumu. Pastniekā piedalīšanos aizsāku pirms 5 gadiem un startēts ir kopā ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem dažādās kombinācijās. 5 gadi tomēr ir ilgs laiks un daudz kas ir mainījies, tad nu arī nācās pieņemt lēmumu startēt kopā ar "jaunajiem censoņiem". Starta pulcēšanās vietā novēroju, ka citās komandās bērnu īpatsvars ir samazinājies, jo šķiet vēl pirms 2 gadiem bija vēl ratiņu komandas.

  Uz izsludināto starta vietu ierodamies laicīgi. Savācies jau ir paprāvāks dalībnieku pulciņš, bet orgi vēl nav pilnā sastāvā. Sieva nolemj aiziet pēc karstajiem dzērieniem uz tuvējo iestādi - rīts tomēr drēgns. Drīz jau ierodas pēdējie tiesneši. Veicam reģistrāciju bez liekiem starpgadījumiem un uzklausām tiesnešu uzrunu. Tiek dots Starts!

  1.uzdevums ir pastaiga pa VEF teritoriju. Tātad 6.tramvajs. Citas komandas attapušās ātrāk un jau kāpj tiko pieturā pienākušajā tramvajā, mēs ar sākam jozt, bet pekšņi izdzirdu bērna bļāvienu: "Tēētīī!!!". Heh, nja šoreiz jārēķinās arī ar mazākajiem komandas dalībniekiem. Tramvajs izrādās atsaucīgs un dodamies uz VEF kopā ar visām citām komandām.

  VEF teritorija ir plaša, pat nav ne jausmas ar ko sākt. Pārskatām bildes, bet asociācijas rada tikai viena. Nu nekas - sākas pastaiga. Lēnām virzāmies vecā Restorāna virzienā, pa ceļam uzmanīgi izložņājot visus kaktus. Atbildes lēnām sāk lasīties. Puikam interesanti, meita ar ratos omulīgi skatās apkārt. Pie restorāna esam savākuši lielāko daļu atbilžu, divas pat iemainījām no citām komandām. Paralēli sarakstām Autorus literārajiem darbiem - daļa zinām, daļu nākas "iegūglēt". Hmm... nu jau šķiet, ka viedtālrunis ir jāpiemin pie obligātajiem pasākuma atribūtiem. Uff... dabūnam Restorāna korpusa numuru, bet pāris tomēr trūkst. Sākam pārbaudīt atbildes, lai saprastu vai ir vērts meklēt visus trūkstošos. Nja, konstatējam, ka vārti būs atslēgas attēls. 1KP vieta zināma, tāpēc dodamies turp un atrodam arī vārtus, kas dod pareizo atbildi nākošā KP vietas noteikšanai. 1KP sasniedzam kā astotie (+19min) - ļoti atzīstami (izrādās, ka viena komanda, kas šo punktu apmeklējusi ātrāk vai nu nav nodevuši Hintu vai to ir izmantojuši, tāpēc virtuāli esam 7.vietā).

  Tātad Deglava 67 - XXX Maxima. Ekh, ļoti neparocīga atrašanās vieta, bet visticamāk ar nolūku. Ātri izsecinām, ka iespējami labākais risinājums būs tikt pāri Zemitānu tiltam un tad jau ar 3.autobusu. Lēnā riksītī līdz tiltam, [uff] bērnu ratus uznesam, 1pietura ar trolejbusu, bet tuvojoties Pērnavas ielai, pamanām, ka 3.autobuss aizbrauc gar degunu. Izpētām sarakstu un [urraa] ir cita alternatīva pēc 2min. Kopā ar puiku iekožam, sieva izpēta uzdevumu un dodamies tālāk. Pie Maxima ārā pamanām citas komandas, kas kaut ko cītīgi risina. Dodamies iekšā, samērā ātri atrodam visu nepieciešamo un arī mēs piemetamies tuvējos apstādījumos, lai atrisinātu uzdevumu. Formu salīdzināšana ar kartē atrodamajiem parkiem = Ziedoņdārzs. Tātad atkal pāri pa Deglava tiltu. Tuvojoties pieturai pamanām, ka 3.autobuss tūlīt aizbrauks bez mums, skrienam. Šeit paldies citai komandai, kas mums pietur durvis. Paši gan neiekāpj (laikam padomā kāda viltība) :D Atskatoties pamanu, ka viņi mums pat pamāj. Nu nekas. Izkāpjam pie stadiona, bet Trolejbusu galapunkts tukšs, nekas nav tālu. Puika uzraušas plecos un dodamies Lienes ielas virzienā. Pieturā piebrauc Trolejbuss ar komandu, kas mums varen palīdzēja iepriekš. Saskatamies, sasmaidamies, bet viņi ārā nekāpj. Heh, nu nekas iespējams viņi grib izkāpt pie Matīsa ielas. 2KP sasniedzam jau kā 5tie (4, ja rēķina citu iepriekš saņemtos sodus). Tātad esam apsteiguši 2 komandas, tomēr no tā brīža līderiem atpaliekam jau 27minūtes. Ātri gan tie Akela.

  Pastaiga Ziedoņdārzā tiek veikta nesteidzīgi. Pieļaujam 3 kļūdas uzdevumā, bet būtiskākā kļūda tiek pieļauta saistībā ar KP. Izrādās, ka šeit tiesneši neapstādina laiku un faktiski Ziedoņdārzā ir divi KP, katrs ar ienākšanas un iziešanas laiku. Nu nekas - ziedoņdārzu pametam kā 9tie.

  Nākošais KP patālajā Ugunsdzēsības muzejā. 5.trolejbuss šķeit pievilcīgākais transportlīdzeklis nokļūšanai turp. Dodamies uz pieturu, pēc 10min esam jau ceļā. Un te atkal "jāgūglē". Kaut kā atrisinām ar 7 soda punktiem par ko nopelnām 7 soda minūtes. 3KP ierodamies kā 11tie (pateicoties pa ceļam sapelnītajiem + un - virtuāli tobrīd esam 6tie un no līderiem atpaliekam jau 52min). Uff... jau atkal palaistas garām vairākas komanas.

  Atceros par pērnā gada Motormuzeju un piekodinu sievai, ka ātrāk kā pēc 1/2h no muzeja ārā nevar iet. Šoreiz gan ir arī max ierobežojošais laiks, pēc kura tiek piešķirtas soda minūtes. Izpildām civilās aizsardzības testu (1 kļūda), tā arī nesapratu par kuru jautājumu. :D Pumpēšanā rinda nav un uzdevums pievārēts. Biju domājis, ka būs grūti un nācās pat bik piebremzēt enerģiju, lai nesalauztu tehniku un arī strūkla būtu vadāma. Šļūteni izrullējam godam, bet Muzeja testā 23 sapelnītie punkti, kas dod 23 soda minūtes. Ekh... varbūt varēja vēl kādu minūti ilgāk uzkavēties, tomēr sacensības gars ņēma virsroku un līdz šim bijām komandas palaiduši vairāk garām, kā apdzinuši. Muzeju pametam kā 7tie. Prieks kur tu rodies! :D

  Kartē ātri noorientējamies. Mans bērnības rajons, tāpēc daudzas bildes atpazīstu un zinu atrašanās vietu jau priekšlaicīgi. Godīgi staigājam pa maršrutu. Pa ceļam redzam daudzas komandas, kas haotiski skraida pretēji maršruta virzienam un pat šķērsām. Interesanti... Nekas, lēnāk brauksim - tālāk tiksim. Puika jau galīgi beigts, atdodam vecvecākiem un turpinām tikai ar jaunāko atvasi ratos, kura ir pat ļoti apmierināta ar visu notiekošo. Laikapstākļi uzlabojušies, silta un patīkama diena. Finišējam pastaigu pie viesnīcas Alberts. Trūkst 5 atbildes, nekas talkā ņemam formulas un ātri iegūstam Ielas numuru - Dzirnavu, tagad iegūstam stāva numuru - 8. Hmm... prātā tikai pāris 8.stāvīgas celtnes uz šīs ielas. Ar Mājas numuru ir problēmas, jo esam noteikuši tikai kvartālu. Izrādās, ka šinī kvartālā ir tikai pāris celtnes un Galerija Riga ir vienīgā atbilstošā. Heh, pie alberta pamanām vienu komandu iegriežoties tuvējā bārā. Jā nostaigāts jau ilgi, vajag iestiprināties. Labi, ka bijām sagatavojušies ar maizītēm. Ierodamies Galerijā Riga un sev par lielu pārsteigumu esam 3šie. Virtuāli esam 2tie un no līderiem atpaliekam vairs 51min. Viena minūte godam atkarota. 4 skrienoši puiši vs 2vecāki+bērnu ratiņi... Who's the best :D.

  Atrodam tiesnešus saņemam jauno aploksni. Inerces vadīti dodamies uz liftu, bet paldies Tik komandai, kas mūs atturēja no iekāpšanas liftā un dārgā laika izšķērdēšanas. Uzdevums jārisina te pat uz jumta. Izstaigājam, sarakstām, istaigājam vēlreiz, labojam. Gala rezultātā iegūstam divus jocīgus ciparus ~4tk un ~400. Nu ir skaidrs kāpēc nepieciešams garais lineāls. Veram vaļā karti, sazīmējam = Bišumuižas apkārtne. Nja, pa to laiku Tik jau prom un tiesneši arī nedod apstiprinājumu vai esam pareizi noteikuši virzienu. Ierodas citas komandas, bet viņiem vēl uzdevums priekšā. Dodamies uz 13.janvāra pieturu, kur iespējamas divas alternatīvas 10.tramvajas un 22.autobuss. Redzēs, kas nāks pirmais ar to brauksim. Sieva uzņemās rēķināt uzdevumu, bet rezultātā pareizas ir tikai 5 punktus. 13.janvāra pieturā sastopam Tik komandu, kuri nokavējuši iepriekšējo transportu un arīdzen ir secinājuši, ka 22.autobuss ātrāk nokļūs galamērķī. Draudzīgi dodamies ceļā, salīdzinām galamērķa atrašanās vietu. Heh, pa ceļam par prieku līdzbraucējiem mēģinām izmēģināt "Toksiskos ieročus", tomēr izrādās, ka meita ir tikai pamatīgi sačurājusies. Pampers veiksmīgi nomainīts un galamērķis jau klāt. Ierodamies kopā ar Tik komandu un Aleka vēl atrodas uz vietas. No šiem atpaliekam vairs tikai 27minūtes - tomēr nebija transportlīdzekļa izvēles iespējas un atiešanas laiki arīdzen nav pielūdzami. Virtuāli saglabājam 2.vietu.

  Kopā ar Tik pildam uzdevumu. Kādas gan atbildes var sanāk, ja burts ir C-Č. Ekh... dusmas 9 punki nopelnīti, kamēr Tik tiek cauri ar 1, Akela ar iespējusi 7 savākt. Ļoti labi, tātad daudz nezaudēsim un vēl varam pacīnīties par 1.pleķi. Saņemam jauno uzdevumu - nākošais KP ir Pleskodālē. Skaidrs, ka jātiek atpakaļ ar 10.tramvaju vai 22.autobusu un tad pa ceļam domāsim kā tālāk. Akela sēž pieturā, Tik pamana, ka tuvojas tramvajs - konkurenti aizbrauc. Mēs ar bērnu ratiem aizkavējamies smiltīs tieši tik daudz, lai nokavētu 10.tramvaju. Ekh... sapnis izsapņots. Žēl! Pārejam āri ielai un [urraa] autobuss pēc 2min. Izkāpjam pirms Akmens tilta un Kuģu ielā jau sastopam gan Akela, gan Tik. Konkurenti sabīstas - Akela ātri ieraušas 4.tramvajā (skaidrs-mērķēs uz 53.autobusu), Tik ieraušas mikroautobusā. Nu nekas, mēs godīgi gaidām savu autobusu. Izkāpjam pie Spices, neliela pastaiga un ierodamies 6KP kā 3šie. Pa ceļam atrastas skolas, bet nespējam atbildēt pareizi par zīmējumu (+15min) un tā pielietojumu (+3min), rezultātā +19min, jo viena skola nav pareiza. Akela +22, bet +21. Tātad esam atraduši vairāk. Virtuāli esam atkrituši uz 3.vietu un atpaliekam no Akela 45min. Par vienu minūti mazāk (+44min) atpaliek Peatones, kas aizsteigušies priekšā un ieņem 2.vietu.

  Veiksmīgi gāžu resnos putnus, bet tā arī nesapratu, kāpēdz lielais dzeltenais nesprāga! :D 2omin atgūtas Akela un Tik izvēlas netērēt laiku pie šī uzdevuma - paši vainīgi. Peatones savākuši par 5min mazāk. Ir cerība sasniegt piedestālu. Nākošā pieturvieta Āgenskalna priedes. Akela un Tik nozūd 53.autobusa virzienā, mēs atpakaļ uz Spices pieturu. Izkāpjam pie Pasta un dodamies uz KP. Uzdevums veiksmīgi atrisināts un atgūtas vēl 5min, bet arī Akela, Tik un Peatones ir atrisinājuši savus uzdevumus. KP sasniedzam nu tobrīd virtuāli esam atkrituši uz 4.vietu, garām aizsteigušās komandas Peatones un !soladeip sE. No Akela atpaliekam 39min, 1min mazāk atpaliek !soladeip sE, bet Peatones atpaliek precīzi 1/2h.

  Sieva izlēkā gumijas par ko saņemam nieka 30sekunšu sodu. Un nu jāmeklē finišs. Neko nesaprotam, bet apņēmība ir. Cīnamies ar 1.maršrutu, tad 2.maršrutu, tad 3.maršrutu. Esam aizbraukuši uz Dreiliņiem, tad atpakaļ līdz Abrenes ielai, bet nav skaidrības ko tālāk un arī nav skaidrs kur kāpt ārā. Līdz beidzot Sieva nolemj parisināt uzdevumu no otra gala. Vienīgaie maršruti, kur ir krastmala, tilts un bulvāris ir tie, kas dodas uz pārdaugavu. Ātri atkožam 10. un 25.autobusu, izskaitļojam pieturvietu pie, galvā izstaigājam maršrutu un finiša vietas virziens zināms - Mazā nometņu iela. Veicam ceļa posmu ~20min laikā, bet pārāk daudz zaudēts aprēķinos. Finišējam kā 3šie 30min pēc Akela un 21min pēc Akela. Ir skaidrs, ka tik daudz gumijas lēkšanā Akela zaudēt nevar, lai mēs viņus varētu apsteigt, bet iekšēji ir satraukums - a ja nu ir piedestāls. :D Nākošās finišā ierodas drīmtīm NPK, ASTERES pēc nedaudz vairāk kā 30min. Tas vieš cerības. Gala rezultātā finišu esam sasnieguši kā 4tie +40min aiz Akela, !soladeip sE ir atrāvušies un finišu sasnieguši kā 2trie ar +30min, bet Peatones esam apsteiguši par 8min. Jāāā un vienlaicīgi Nēēē... garām aizsteigušies drīmtīm NPK, kas posmu līdz finišam veikuši rekordīsā laikā (23min) un pirms korekciju piemērošans ieņem 3.vietu ar +38:45min pret Akela, nieka 1min un 15sek mūs šķir no piedestāla.

  Pēc korekciju piemērošanas atklājas, ka Akela zvanījuši orgiem par ko goadm nopelnījuši 13min, taču tas izrādījies pietiekami, lai saglabātu 1.vietu. Apsveicam! Citu komandu gaidīšana izrādās mežonīgi ilga. Iekožam un dodamies mājup nolikt bērnus gulēt. Vakara gaitā sazinos ar orgiem un atbraucu uz rezultātu paziņošanu. Mums tiek piešķirta 6.vieta. Tobrīd tas nešķiet reāli, bet tiesnšu vārds ir likums. Saņemu diplomus, lielo LuLu picu un dodos mājup pie miera.

  Paldies par aizraujošo pasākumu. Uz K2 pavadītas +/-10h. Gūtas labas emocijas un kārtējo reizi Rīga ir apskatīta no cita skata punkta.

  P.S. Arī šoreiz nav izticis bez kļūmēm un pēc detalizēto rezultātu publicēšanas saņemam atvainošanos, jo gala rezultātā esam ieņēmuši 4.vietu. Ļaunu prātu neturam ;)
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Bi-bi (137.6) Atbildot Toms (137.5)
  Par cik man bija tas gods labot civilās aizsardzības testus - ja bija viena kļūda, tā noteikti pieļauta 1.uzdevumā, jo šajā testā vairāk par 1 kļūdu, šķiet, nevienam nebija. Turklāt 98% no tiem, kuri kļūdījās, "iekrita" tieši 1.jautājumā. Cerams, kāds no kolēģiem, kuriem ir uz rokas šī testa lapas, iekopēs gan jautājumu, gan pareizo atbildi.
 • spēlētājs (137.7) Atbildot visiem (137.6)
  ienāc spele.lv
Choir