Draudzīgā entuziastu apvienība Enkurs

Lietotājvārds: Parole:

Pastnieks meklē vēstuli IX

iepriekšējā
 • Toms (140.4) Atbildot visiem (140.3)
  Pēc pieprasījuma uzrakstīšu nelielu atskatu uz šī gada Pastnieku. Ar ko tad tas viss sākās - ar pieteikšanos protams. Šogad laika tā mazāk jebkam. Saņēmu ziņu, ka pieteikšanās uz Pastnieku ir sākusies - ātri savadīju pagājušā gada Get Lucky censoņus, bet komandas nosaukums nenāca prātā. Tā nu paliku pie "- - - (ex. Get Lucky)". Doma pamainīt nosaukumu līdz sacensību sākumam nerealizējās un ar šādu visnotaļ jokainu nosaukumu startējām. Vēl nedēļu pirms starta pati piedalīšanās rādījās ļoti bēdīgās krāsās, tomēr izdevās novērst visus šķēršļus, lai 6dienas rītā ierastos Mežaparkā. Sliktas ziņas saņēmu divas dienas pirms starta no pērnā komandas biedra - nokritis uz slimības gultas. Nu nekas "skriesim" divatā.

  20.09.2014, agra celšanās, aukles jautājumu risināšana, transportēšanās uz startu. Ierodamies Mežaparkā. Diena rādās būs labu labā. Skatos uz pārējām komandām un nepamet sajūta, ka kaut kas nav kārtībā!? Ok, iestājamies rindā un kā vieni no pēdējiem reģistrējamies. Patīkami, ka nav jāstādās priekšā - organizatori mūs atpazīst un piereģistrē :D Tomēr 6.gadu esam kopā ar Pastnieku...

  1.uzdevums - ātrumā pārlasām, neko nevar saprast. Nu nekas, vismaz ir saprašana par virzienu, kurā jādodas. Starta placi pametam pirmie. Pārgājuši Meža prospektu, iepauzējam, sazīmējam karti, saprotam uzdevumu un sākam soļot pa tuvējo privātmāju rajonu. Ielu nosaukumus sasaistīt ar attēliem problēmas nerada - tagad tik iešanas vaina. Kā vēlāk izrādījās, te pieļāvām pirmo kļūdu. Par laimi maznozīmīgu. Rēbusu risinām un teikumu cenšamies salikt no sākuma, kaut vārdus "EJ_UZ... " būtu varējuši arī izdomāt tā pat. Tā nu attopamies Lībekas un Ezermales autobusa pieturā ar saprašanu par KP atrašanās vietu. Ņemam talkā K2 un paātrināto K2, Alekša skvērā ierodamies pēc 1:34 kā trešie (3). Kopā ar mums pienāk vēl komandas. Uzaicinājumu piedalīties papildspēlē noraidām par ko saņēmām aizrādījumu par nepareizo atieksmi. Ekh, atieksmei nav ne vainas, bet mērķis ir cits - lielā balva un laiks te netiek apturēts.

  Ceļš uz Avotu ielu - uzreiz aiz stūra izdodas noķert mikriņu. Virzāmies Avotu ielas virzienā kopā ar vēl vienu komandu. Kapu krustene sarežģījumus nesagādā, tāpēc laikus lūkojam kur kāpt ārā. Te atskāršam par Brīvo kontrolpunktu - pavirši pameklējot googlē, pieņemu lēmumu aizskriet līdz Rīgas Biržai, jo tur ir Mākslas Muzejs un Pastāvīgā ekspozīcija. Mērojam ceļu no Brīvības pieminekļa līdz RB, bet kā par nelaimi šis ir nepareizais muzejs un nepareizā ekspozīcija. Neko darīt nākošā pietura Opera-Dzirnavu iela-Avotu ielas sākums (tramvajs nedaudz atvieglo skrējienu). Avotu ielā saminkstināmies pirmajā posmā līdz lāčplēša ielai. Tālāk jau iet samērā raiti un atbildes ir gatavas. Komandā jūtama spriedze, grūti pārdzīvot nepareizi pieņemto lēmumu apmeklēt Rīgas Biržas namu. Вaudz komandu palaists garām un ceļu esam veikuši 1:22, kas ir tikai divdesmitais (20) ātrākais laiks. Pagaidām trasē esam astotie (8).

  Nedaudz jāpagaida kamēr tiesnešiem atbrīvojas paraudziņš kaklasaites mezgla siešanai. Heh, izsaucos "... šo es zinu, tas ir manējais!" Ar Windsor mezglu tieku galā bez parauga un metamies ceļā. Kā par nelaimi 11.trolejbuss tiko aizgājis ar vairums komandu tajā. Nolemjam ceļu uz Kalnciema ielas kvartālu mērot gar Esplenādi. Ātri tiekam līdz 3.autobusam, pie Esplenādes iešaujas prātā doma paskatīties vai uz LNMM muzeja sētas ir meklētā Brīvā kontrolpunkta bilde - "Great success", sabildējamies un arīdzen 25.trolejbuss ir tieši laikā. Gan 3.autobusā, gan 25.trolejbusā mežģam prātu ar kino afišām, vēl pirms paša Vinilbāra trūkst divi skaitļi. Vienu atrodam, otrs jau tiek izrēķināts no kontrolsummas. Sēžamies pulciņā pie galdiem un risinām skaitļu uzdevumu. Tas lielas grūtības nesagādā - varam doties pie tiesnešiem. Šo ceļa posmu esam veikuši kā trešie (3) un distancē šobrīd esam arī trešie (3).

  Restorānos ir pabūts, bet galdu gan nav nācies klāt tik nopietnā līmenī. Saprotam, kamā drīkst durt dakšiņu un ar kādu nazi jāgriež zivi, bet pārējais ir miglā tīts. Kā bus būs, nododam uzdevumu un saņemam konvertu ar tālākām norādēm - atkal jāatrisina krustene, lai saprastu, kurp doties tālāk. Kamēr dalām komponentēs (burtiski) Privāto Dzīvi tur pat pie Vinilbāra, dažas komandas velta ne pārāk glaimojošus vārdus kino uzdevumam. Ar to turpina cīnīties arī pagājušā gada ātrākā komanda "Akela kļūdījās", tas vieš cerību, ka vēl varam pacīnīties par godalgotām vietām. Atbilde gatava - uz Gaismas Pili. Uff... nevaram izvēlēties starp Kalnciema ielas un Melnsila ielas virzienu. Krustojumā pamanām Rīgas Satiksmes mikroautobusu, kruš dodas Centra virzienā pa Melnsila ielu - daugavas šķērsošana iespējama tikai pa Akmens tiltu - prieks kur tu rodies. Lecam iekšā un virzāmies nepieciešamajā virzienā. Bibliotēkā sev un tiesnešiem par pārsteigumu ierodamies kā pirmie. Ceļā pavadītās 0:26 gan ir tikai ceturtais (4) ātrākais laiks šajā posmā. Tomēr kopā distancē uz šo brīdi esam pavadījuši vismazāk laika un esam pirmie (1).

  Varam uzelpot - laiks ir apturēts un netiek skaitīts. Uzdevumus drīkst pildīt līdz bibliotēkas slēgšanai. Mierīgi izstaigājam iespaidīgo grāmatu izstādi, uzbraucam 11.stāvā un atrisinām arī Bilžu uzdevumu. Joprojām paturam prātā, ka laiks ir apturēts, tāpēc nolemjam paņemt pauzīti - iekost un atpūtināt K2. Nu tad beidzot es saprotu par ko satraucos startā - man nav sporta apavi. Celis jau sāk lēnām atteikt un arī pēdas nospiestas. Distancē aizsteidzas Tā kā tā, Ketoni un arī Super Manki. Lai jau skrien - laiks ir apturēts :D Visbeidzot saņemamies un piesakamies uz tālāk došanos. Alberta iela. Pie velna kā lai tur nokļūst minimāli izmantojot K2??? Ekh, brauksim gar staciju un pa Merķeļa ielu. Pie merķeļa ielas pārsēžamies 3.trolejbusā un izkāpjam pie Mākslas muzeja. Hmm... sanāk vēlreiz iet garām Brīvajam kontrolpunktam. Pa ceļam atrisināts Subkultūru uzdevums, bet Popkultūras uzdevums mums galīgi neiet pie sirds. Privātās Dzīves drisku atņemšana Bibliotēkā bija piedeva šim uzdevumam ļoti lielu veiksmes faktoru. Tiesnesis Alberta ielā izsaka pieņēmumu, ka šo vērtēs atsevišķi. Nedaudz nomierināmies... Ceļā esam pavadījuši 0:30, kas ir piektais (5) ātrākais laiks. Sastopam tur pat uz Alberta ielas arī Tā kā Tā, Ketonus un Super Manki Tas priecē, tātad esam viņiem priekšā, jo vēlāk aizgājām no Bibliotēkas.

  Jaunos uzdevumus sadalām - man tiek arhitektūra. Izeju turp/atpakaļ Alberta ielu. Vairums attēlu ir atrasti. Sieva paziņo, ka varam uzspēt uz 6.autobusu, kas brauc tieši turp, kur mums vajag - Dreiliņu tirgus. Autobuss atiet no Ģertrūdes ielas pieturas pēc 16min. Nolemju vēl vienu reizi iziet Alberta ielu - trūkst divi atēli, tātad rakstīsim 0. Metamies skriešus pa Dzirnavu ielai līdz autobusam. Uff... šis šķiet bija grūtākais pārskrējiens šodien, bet veiksmīgi ierodamies 1min pirms autobusa. Nu varam mierīgi risināt uzdevumus ceļā uz Pļavniekiem. Matemātika/Loģika padodas ātri. Arhitektūra arī šķiet loģiska - iesniedzam! Nedaudz esam pārpratuši karti, jo autobuss nogriežas uz Saharova ielas. Neko darīt, nolemjam nebraukt riņķi un kāpjam ārā. Viens kvartāls taču jānoskrien. Par laimi mūsu kājas izglābj 5x.autobuss ar ko veicam vēl vienu pieturu līdz tirgum. Naski virzāmies Deglava un Ulbrokas krustojuma virzienā, tur nonākuši, prasu precīzo KP vietu. Ekh, tā iet, ja steidzās - sanāk kārtējā lieki veiktā distance apkārt Dreiliņu tirgum. Ierodamies kontrolpunktā kā pirmie (1) - patīkami. Skrējiens uz autobusu attaisnojies un K2 nedienas aizmirstas. Saņemam ziņkārīgu jautājumu kā tik ātri te nokļuvām. Laikam jau sāk šķist aizdomīgi... Skaidrojums par 6.autobusu der ;)

  Audiogida pavadībā dodamies ekskursijā pa izgāztuvi. Izpildām visus norādījumus par ko vēlāk saņemam atzinīgus tiesnešu vārdus. Nākošais kontrolpunkts - Kaņepes kultūras nams. Vienīgais loģiskais ceļš šķiet 17.trolejbuss. Ne tas ātrākais transportēšanās veids. Šo ceļa posmu veicam kā sestie (6), tomēr mums ir daudz laika risināt Teātra jautājumus. Talkā nāk atsaucīgi trolejbusa pasažieri un pa visiem pieveicam šo uzdevumu. Īsi pirms ierašanās Kaņepes kultūras namā sastopam vienu komandu tur pat uz Lāčplēša ielas, šie naski noslēpj no mums vienu lapiņu. Mhm... tā arī nesapratām vai tiešām kāds būtu mūs apdzinis ceļā uz šejieni. Piesakamies tiesnešiem, kas manāmi nebija kādu gaidījuši tik ātri ierodamies. Varam uzelpot - iepriekš pamanītā komanda visticamāk ir nomaldījusies. Kultūraugu uzdevums šķiet grūtākais, kas šodien bijis - viss izskatās vienāds. Sešus garšaugus sazīmējam samērā ātri, bet ir vēl seši, kuri visi ir vienādi. Talkā jāņem draudzene gūgle. Tiesneši nopūšas, ka atļauts izmantot tehnoloģijas. Kamēr maļamies ierodas Ketoni. Saprotam, ka nav jēgas vairāk lauzīt galvu, iesniedzam atbildes un saņemam norādes par Finišu.

  Finišs atrašanās vietu izdodas atrast ātri. Dodamies ceļā. Ketoni vēl risina, Super Manki arī pievienojušies. Metamies skriešus uz Barona ielu. K2 vairs nevar attīstīt tādu ātrumu kā iepriekš mērojot ceļa posmu pa Dzirnavu ielu. Luksofori mums ir labvēlīgi un ierodamies jau atkal "Ģertrūdes" ielas pieturā mirkli pirms 11.tramvaja. Te pēkšņi kā zibens no skaidrām debesīm - šis taču nogriežas pa Matīsa ielu - iesperu kāju durvīs un paspējam izrāpties vēl uz Barona ielas. Ātri pārmetamies uz Čaka ielu un veicam pēdējo kvartālu ar 18.trolejbusu. Te pat aiz stūra jau ir. Atzīmējamies. Urrraa... esam pirmie. Kā vēlāk izrādās šo ceļa posmu esam veikuši tikai kā vienpadsmitie (11), tomēr kopējais distancē pavadītais laiks 7:14 ir īsākais šajā pastniekā un tuvākos sekotājus Akela Kļūdījās apsteidzam par 10minūtēm, bet Ketonus par 26minūtēm.

  Pulkstens vēl nav seši. Ģimenes darīšanas un nolemjam negaidīt ierodamies pārējās komandas, bet atbraukt ~21:00 uz apbalvošanu.

  Šogad sanāca mega skrējiens. Nepareizi izvēlēti apavi būtiski atsaucās uz K2 veiktspēju pēdējos posmos. Tomēr gandarījums par finiša sasniegšanu kā pirmajiem bija ļoti, ļoti liels.
  ------
  Ierodamies uz apbalvošanu. Viens no tiesnešiem steidz mūs sagaidīt un neviļus apvaicājās kādi ir mūsu plāni, redzot, ka esam kopā ar bērniem. Jautājuma forma gan ir samocīta, kas liek domāt, ka esam iekļuvuši TOP5. Jau sapriecājamies, ka tiksim pie kārotajiem Pastnieka šķīvjiem. Par nelaimi vēl daudz komandas atrodas distancē un sākas lielā gaidīšana.

  Visbeidzot visi ir ieradušies un sākas apbalvošana. Papildus balva par pievilkšanos - jā ok, izlaidām, jo mērķējām uz galveno balvu. Selfiju papildspēle - jā ok, aplaudējam - nav mūsu. Wow, pārsteigums, ka Popkultūra netiek apbalvota kā papildspēle. Te gribas teitk fui tiesnesim par maldināšanu. Emocijas nedaudz noplok, jo šis varētu būt klupšanas akmens, kas sasummējoties ar Rīgas Biržu varētu arī atņemt 1.vietu. Nu, protams, ka ceram iegūt 1.vietu.... :D

  5.vietā - Priekā! Aplaudējam, skatāmies konkurentus - Akela iespringst, Ketoni sadodas rokās
  4.vietā - Akela Kļūdījās... Puiši šķiet samierinājušies ar rezultātu. Vilšanos var redzēt, viss tiek novelts uz jaunpienācēju komandā. Katrā ziņā RESPECT par vienmēr ātro soli distancē!
  3.vietā - Super Manki V3... Tiesneši paši ir pārsteigti. Super Manki priecājas par sasniegto - visi līksmo. Atlikušas divas vietas un esam mēs un Ketoni. Kaut kā nešķiet, ka kāds cits varētu iespraukties cīņā par uzvaru.
  2.vietā - Tā Kā Tā... pat nezinu kā reaģēt. Spriedze pieaug. Mums taču jābūt pirmajiem. Mēs taču pirmie finišējām. Ketoni šķiet līdzīgi uztver šīs ziņas.
  1.vietā - trīs strīpas iekava eks get lakī ... Klusums. Visi saskatās! Gaisā virmo jautājums - kas tie tādi? Kā vēlāk teica vieni no konkurentiem - mūs viņi distancē nebija redzējuši ne reizi. Nja, sajūta laba, kārotie šķīvji iegūti, kūka garšīga. Saņemam apsveikumus no orgiem.

  Paldies par perfekto dienu Pastnieka zīmē. Šī gada uzdevumi bija interesanti, tie prasīja ne tikai prāta asumu, bet arī nelielu veiksmes un intuīcijas devu. Zvaigznes atkal bija mums labvēlīgas. Līdz nākošajam gadam!!!

  Te vēl īss atskats uz uzdevumiem, par kuriem saņēmām kopējo soda laiku 0:41, kas kā izrādās ir otrs labākais rezultāts pēc Tā Kā Tā (0:30).

  Hinti - netika izmantoti
  Brīvais kontrolpunkts (0 kļūdas) - veiksmīgi sazīmēta pareizā bilde. Žēl tik, ka sanāca lieks Rīgas Biržas apmeklējums
  Kapu Krustene (0 kļūdas) - Pastniekam ārkārtīgi raksturīgs uzdevums, kuru var atrisināt ierindas "kulturāls" darbinieks ar nelielu Rīgas kartes palīdzību
  Avotu iela (3 kļūdas 0:06) - itkā saprotams uzdevums, tomēr trīs kļūdas salasījās. Laikam Lombards pie vainas un tie kāzu saloni, ekh, kā ir tā ir
  Kino uzdevums (0 kļūdas) - nez vai bija iespējams vairāk kā viens pareizais atrisinājums? Ja tā, tad mums paveicies ar pareizā risinājuma izvēli.
  Galda piederumi (5 kļūdas 0:15) - šķiet neveiksmīgākais uzdevums ko veicām, kaut šķita, ka viss ir saprotams. Secinājums - būs biežāk jāiet uz Restorāniem.
  Grāmatu tests (0 kļūdas) - viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo bija jābūt ļoti vērīgam. Iespējams vienlaicīgi pildot vairākām komandām būtu varējuši arī atrisināt ātrāk, bet vieniem šo pildot bija grūti.
  Jumta bildes (0 kļūdas) - šis man kā rīdziniekam patika vislabāk. Visas meklējamās vietas bija redzētas neskaitāmas reizes. Tomēr šīm vecajām bildēm ir savs šarms. Vienmēr ir paticis aplūkot Rīgu ar cita gadu desmita (simta acīm). Bildes sarindot gan nesagādāja problēmas. Prieks ka šis uzdevums pēc gada prombūtnes bija atgriezies Pastniekā.
  Popkultūra (5 kļūdas 0:10) - ekh, par šo uzdevumu fui... Tas taču ir skaidrs, ka iepriekšējā krustvārdu mīklā atbildes tika atrastas skenējot avīzi, nevis rūpīgi to izlasot... Šis katrā ziņā lika sirsniņai patrīcēt pirms 1.vietas paziņošanas!
  Subkultūras (0 kļūdas) - kādas tik kultūras nepastāv.
  Arhitektūras termini (2 kļūdas 0:06) - mhm gan jau, ka kaut kas tika sajaukts vai arī tie divi attēli tomēr bija uz Alberta ielas. Lai kā arī nebūtu, mēs tomēr pieņēmām pareizo lēmumu - skriet uz 6.autobusu. Organizatori vienīgi bija piemirsuši pierakstīt kļūdas cenu, kas savukārt lēmuma pieņemšanu par Alberta ielas pamešanu padarīja grūtāku.
  Ciparu kultūra (0 kļūdas) - līdzīgi uzdevumi ir risināti, tā ka lielas problēmas nesagādāja...
  Kultūrslānis (2 kļūdas 0:04) - pat nezinu kur kļūdījāmies. Iespējams apstājāmies pie nepareizās plēves un aplūkojām nepareizos sakņu dzinumus. Heh, vairums gan pieļāva līdzīgas kļūdas.
  Dzīve kā teātris (0 kļūdas) - te lielais paldies līdzbraucējiem trolejbusā. Savā aizņemtībā TV skatāmies ārkārtīgi reti, bet Teātra nianses bija mērķētas laikā, kad ar teātri vēl bijām uz Jūs.
  Kultūraugi (0 kļūdas) - nu te gan mums ir paveicies. Žēl, ka saslima trešais komandas biedrs - šī viņam ir ikdiena un uzdevumu būtu varējuši izpildīt krietni vien ātrāk, aiztaupot pāris sirmu matu! :D

  Te info kā ieradāmies katrā no kontrolpunktiem (kārtas numurs):
  3-8-3-1-4-1-1-1

  Te info kā mēs gājām distancē pēc kopējā laika, neskaitot sodus par uzdevumiem:
  3(+0:09 atpaliekam no Tā Kā Tā)-8(+0:13 Tā Kā Tā)-3(+0:12 Ketoni)-1(-0:03 Ketoni)-1(-0:02 Ketoni)-1(-0:26 Akela Kļūdījās)-1(-0:17 Akela Kļūdījās)-1(-0:10 Akela Kļūdījās)

  Te info kā mēs virzījāmies distancē, ņemot vērā uzdevumu soda laiku:
  3(+0:09 Tā kā tā)-3(+0:17 Tā kā tā)-2(+0:08 Tā kā tā)-2(+0:04 Tā kā tā)-2(+0:03 Tā kā tā)-1(-0:12 Tā kā tā)-1(-0:18 Tā kā tā)-1(-0:19 Tā kā tā)
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
 • Šis tekstiņš ir izdzēsts
iepriekšējā
Choir