Draudzīgā entuziastu apvienība Enkurs

Lietotājvārds: Parole:

Teksta uzdevums

Mārcis Meijers Pastnieks

Pēc tautas pieprasījuma publicējam uzdevumu no pasākuma "Pastnieks meklē vēstuli... " 4KP uz tilta pie Daugmales stacijas.

Autori: Mārcis un Mārtiņš

Liels bija Miervalža pārsteigums atverot savu pasta kastīti, tajā bez ierastās mazvērtīgo papīru kaudzes bija arī kāda interesanta vēstule. Pēc zināma izpētes laika viņš secināja, ka kāds ir kļūdījies piegādājot pastu. Miervaldim bija kāds sens nepiepildīts sapnis - būt par pastnieku. Šo sapni tā arī neizdevās realizēt, sakarā ar puspēdas zaudēšanu sēņojot, kas bija viņa lielākais hobijs. Bet atgriežoties pie pazaudētās vēstules, Miervaldis secināja, ka tā ir viņa iespēja iejusties pastnieka lomā.

 

Tā kā vēstules adresāts dzīvo Rīgā, tad Miervaldis izlēma doties uz Rīgu ar vilcienu. Miervalža rokas pulkstenis rādīja 15:48, kad viņš izgāja no savas mājas. Līdz stacijai ir 1243m, Miervalža vidējais pārvietošanās ātrums savas pēdas traumas dēļ ir 1,5 reizes mazāks par cilvēku uzskatīto vidējo pārvietošanās ātrumu (5 km/h). Miervaldis nekad nekavē, tāpēc rokas pulkstenis ir par 5 minūtēm ātrāks kā mājas sienas pulkstenis. Sienas pulksteni Miervaldis pirms 3 gadiem bija nopircis vietējā ikgada tirdziņā no sava kaimiņa. Sanāca lēti, jo kaimiņš mēdza uzkāpt uz korķa, līdz ar ko tas izmaksāja tikai vienu 0,7 l grādīgā dzēriena pudeli.

 

Lai nu kā mājas pulkstenim bija nelāgs niķis katru gadu atpalikt pa 2 minūtēm. Miervaldis pēdējo reizi mājas pulksteni noregulēja pirms 18 mēnešiem pēc baznīcas pulksteņa. Miervaldis zināja, ka baznīcas pulkstenis ir par 3 minūtēm ātrāks kā stacijas pulkstenis, jo vienreiz netīšām bija pētījis skaistos stacijas pulksteņa stundu un minūšu rādītajus, kad baznīcas pulksteņi sita apaļu stundu.

 

Miervaldis bija patīkami pārsteigts, kad vilciens ieradās 4 minūtes pirms sarakstā norādītā, tas, protams, pēc stacijas pulksteņa laika, un nostāvējis tikai 2 minūtes, tas devās ceļā uz Rīgu. Katra minūte pastniekam ir dārga, tīksminājās Miervaldis, kura uzvārds, varbūt zīmīgi, bija Paciņš.

 

Ierodoties stacijā vilciens bija turpinājis braukt mazliet ātrāk nekā sarakstā un uz centrālās stacijas perona, apskatot centrālās stacijas pulksteni, Miervaldis secināja, ka viņš ir ieradies Rīgā 5 minūtes pirms laika. 4 minūtēs viņš bija jau stacijas pulksteņa pakājē. Miervaldim tagad bija jānokļūst līdz pastkastītei, kura atradās gandrīz vai precīzi puskilometra attālumā no stacijas pulksteņa. Miervaldis bija labi izstudējis karti pirms ceļa, kļūdas viņš sev nepiedotu.

 

Cikos Miervaldis pēc sava rokas pulksteņa iemetīs vēstuli īstajam adresātam? (Precizitāte līdz minūtei)

Vilcieni iet katras 8 minūtes sākot no 15:30 (15:38, 15:46 ...), līdz Rīgai nokļūstot 21 minūtē.

 

Citas ziņas
Choir