Draudzīgā entuziastu apvienība Enkurs

Lietotājvārds: Parole:

Entuziasts no Ārprāta nakts

Raksts no Latvijas Avīzes

Atklātais jūras kauju čempionāts, Sociālais eksperiments, Ekspedīcija… Rīdzinieks Edijs Šmits (27) prot pārsteigt savus draugus un paziņas, organizējot interesantus tematiskos pasākumus.

Latvijas aktīvās atpūtas un piedzīvojumu meklētāju aprindās viņš vairāk pazīstams kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas pasākumu "Ārprāta nakts" un "Pastnieks meklē vēstuli…" organizators. Šobrīd puisis aktīvi gatavojas nakts orientēšanās sacensību "Ārprāta nakts" desmitajam jubilejas pasākumam, kas šogad notiks 2. novembrī Olaines mežos.

Ar orientēšanās sportu Edijs sācis nodarboties jau 2. klasē. Bet "Ārprāta nakts" pasākuma ideja dzimusi nejauši. Proti, mācoties vidusskolā, viņš trenerim palīdzējis organizēt Latvijā lielāko orientēšanās seriālu "Magnēts": "Tolaik, 90. gadu beigās, Latvijā panīka daudzi sporta veidi, ieskaitot nakts orientēšanās sacensības. Reiz viena no Latvijas vadošajām orientieristēm ieminējās, ka vajadzētu uztaisīt nakts pasākumu, kurā cilvēki varētu gan pasportot, gan arī labi atpūsties. Biju jauns un azartisks, tāpēc nodomāju – kāpēc gan ne?"

Pirmie divi "Ārprāta nakts" pasākumi notika skolēnu rudens nometnēs. Bērniem skriešana naktī bija liels piedzīvojums. "Kopumā pirmajā pasākumā piedalījās aptuveni 30 cilvēki. Domāju, būtu bijis vairāk. Taču laika vecis mums nebija labvēlīgs – lietus gāza kā ar spaiņiem... Toties laika apstākļu dēļ radās arī pasākuma nosaukums," atceras azartiskais puisis.

Gadiem ejot, "Ārprāta nakts" guva aizvien lielāku atsaucību, jo par uzvaru dalībniekiem pienākas vien gandarījums, jo šis nav sporta, bet atpūtas pasākums ar sporta elementiem: "Mērķis ir piedāvāt dalībniekiem saturīgu atpūtu. Tāpēc visi "Ārprāta nakts" dalībnieki pēc finiša piedalās simboliskā loterijā. Tādējādi izredzes iegūt balvas nav atkarīgas no sportiskās veiksmes."

Misija galā...

Tradīcijas? Arī tādas šim pasākumam ir. Piemēram, katru gadu dalībniekus cienā ar karstu tēju un tikko ceptām vafelēm. Interesanti, ka šis pasākums dalībniekiem asociējas tieši ar vafelēm, nevis maldīšanos mežā nakts melnumā. Taču, lai dabūtu vafeles, viņiem jāizpilda tematiskā anketa ar nenopietniem, pat absurdiem jautājumiem.

Dalībnieku skaita ziņā rekords sasniegts pasākuma septītajā gadā, kad, bruņojušies ar lukturiem, kompasiem, kartēm un labu garastāvokli, mežā kontrolpunktu meklējumos devušies vairāk nekā 80 cilvēku. Tiesa, vēl pirms pāris gadiem "Ārprāta nakts" pulcēja vairāk dalībnieku nekā Latvijas nakts orientēšanās čempionāts, tagad, neskatoties uz to, ka pasākumā piedalās ne tikai profesionāli orientieristi, bet arī iesācēji un vienkārši entuziasti, ir otrādi. Iemesls – šobrīd vienlaikus notiek daudz un dažādi pasākumi.

Šogad notiks gan sacensību jubilejas, gan, iespējams, arī viens no beidzamajiem pasākumiem. "Jūtos savu misiju izpildījis," atzīst Edijs. "Tā kā katru gadu pasākuma devīze ir cita, kļūst aizvien grūtāk saņemties, izdomāt un īstenot idejas, kaut arī nu jau vairākus gadus šo pasākumu neorganizēju viens – man palīdz draugi, ar kuriem esam izveidojuši draudzīgā entuziastu apvienību "Enkurs". Taču ļoti iespējams, ka tuvākajā laikā ar draugiem izdomāsim kādu citu netradicionālo sacensību veidu un arī nopietnāk pievērsīsimies "Pastnieks meklē vēstuli..." organizēšanai, kas ir mūsu kopīga ideja."

Brīvdomātāji bez birokrātijas

Draugu apvienība "Enkurs" izveidota 2004. gada pavasarī, kad jaunieši, kuri ilgu laiku bija komunicējuši interneta vidē, sanāca kopā un nolēma nodibināt ko līdzīgu nevalstiskajai organizācijai, kas pulcētu domubiedrus ar līdzīgām interesēm. Taču līdz dokumentu kārtošanai viņi netika: "Secinājām, ka mūsu mazā brīvdomātāju republika var pastāvēt arī bez birokrātijas."

Vairākus gadus jaunieši aktīvi piedalījās citu domubiedru kompāniju rīkotos pasākumos, līdz saprata, ka var un grib noorganizēt kādu interesantu pasākumu arī citiem. Tā radās "Pastnieks meklē vēstuli...", kura galvenais mērķis ir labi pavadīt laiku, iepazīt Rīgu, atpūsties un priecāties. Sacensībās dalībniekiem jāizpilda dažādi uzdevumi, lai saņemtu norādes par to, kur atrodas nākamais kontrolpunkts. Lai nokļūtu no punkta A līdz punktam B, drīkst izmantot tikai sabiedrisko transportu. Turklāt visi uzdevumi komandai jāpilda pilnā sastāvā. Laika ekonomijas nolūkā komandas nedrīkst sadalīties. Uzvar, protams, komanda, kas ne vien pirmā atšifrē lielo uzdevumu un finiša vietu, bet arī finišē pirmā.

Pagājušā gada eksperimentālajā pasākumā pieteicās piecas komandas, kas ne vien ar interesi veica visus uzdevumus, bet arī pieprasīja turpinājumu. Šogad pasākumā piedalījās jau 11 komandas, kopā 40 cilvēki, kas plaši nereklamētam pasākumam nav maz.

Rīga par pasākuma norises vietu izvēlēta, jo tā ir visu "Enkura" biedru dzimtā pilsēta, kurā, kā izrādās, ir daudz interesantu lietu un vietu, ko redzēt: "Gribējās arī dažādību, jo visas sacensības, kurās esam piedalījušies līdz šim, izņemot ikgadējās sacensības "Vai pazīsti Rīgu?", notiek ārpus galvaspilsētas – galvenokārt mežos. Piemēram, Skrīveru pagasta organizētās orientēšanās sacensības "Zaļā zeme" ir aptuveni 30 km garš maratons pa mežiem, kartupeļu laukiem, brikšņiem, dīķiem u. tml."

Izklaide, kas pārsteidz citus

Šogad Edijs ar draugiem organizēja vēl vienu visnotaļ interesantu pasākumu – akciju "Flešmobs", kas bija vērsta pret ikdienas steigu un rutīnu. Proti, 1. aprīlī Doma laukumā vairāki savā starpā pazīstami un nepazīstami cilvēki (informāciju par pasākumu izplatīja lokālos, plašai publikai nezināmos portālos, elektroniski, kā arī mutiski) precīzi plkst. 18.15 atvēra un sāka lasīt avīzes, bet plkst. 18.18 aizvēra un izklīda. Šādas akcijas pasaulē notiek regulāri. Piemēram, saulainā dienā pēkšņi milzīgs cilvēku pūlis atver lietussargus vai kādā publiskā vietā sāk dzert kafiju no sarkanām krūzītēm u. tml.

"Kaut arī mūsu rīkotās "Flešmoba" akcijas dalībnieku skaits šogad nebija liels – ap 15, pieļauju, ka saorganizēsimies vēl kādam līdzīgam pasākumam. Teiksim, varētu sarīkot masveida spilvenu kauju vai roku mazgāšanu pilsētas kanālā…" spriež Edijs.

Jautāts, vai un kā atmaksājas "Ārprāta nakts" un līdzīgu pasākumu organizēšana, Edijs atzīst, ka neorganizē tos ar nolūku gūt peļņu – dalības maksa parasti esot tik simboliska, ka ar to dažkārt pat nevar nosegt organizēšanas izdevumus.

"Visi šie pasākumi ir sava veida eksperiments, kas prasa gan idejas, gan laiku. Taču mana alga šajā gadījumā ir gandarījums par to, ka citi šīs pūles novērtē. Ne vienmēr visu izšķir nauda..." spriež puisis, kurš savulaik Latvijas Universitātē studējis vadības zinības. Tiesa, studijas Edijs nepabeidza, jo saprata, ka ekonomika nav viņa dzīves aicinājums.

"Pēc četriem augstskolas solā pavadītiem gadiem sapratu, ka ekonomika jāstudē tiem, kuriem tā ļoti patīk, vai arī tiem, kuriem ir savs bizness un kuri sasnieguši 30 gadu slieksni. Pretējā gadījumā nav vērts, jo teorijai bez prakses nav vērtības!" uzskata Edijs, piebilstot, ka viņš šobrīd daudz labprātāk apgūst dzīves skolas gudrības.

Desmit gadi ēterā

Jau desmito gadu norisināsies nakts orientēšanās pasākums "Ārprāta Nakts"

 

Gaisā ies:Šoreiz svinības risināsies
2.11.2007 "Sapnīšos" pie Olaines
Kā vienmēr no Krēslas līdz Rītausmai
Programmā:No mazas pārraides līdz lielai translācijai
Dalības izdevumi:Pamatsumma, ja jūs to darat pirmo reizi 3.34Ls
Ja jūs to darat otro reizi, jums pienākas atlaide -10%
Ja jūs to darat trešo reizi, jums pienākas atlaide -20%
Ja jūs to darat ceturto reizi, jums pienākas atlaide -30%
Ja jūs to darat no piektās līdz devītai reizei, jums pienākas atlaide -40%
Ja jūs to darat desmito reizi, jums dalības maksa ir tikpat liela kā pirmajā reizē!!!
Bankets:Tas pats, kas vienmēr, un biki pēc pusnakts papildus gardumiņš
Saziņas iespējas:+371 29239371
schmitz(a)enkurs.org
Izklaide:Būs!!!
Pirts:Beidzot būs arī viņa!!! Par Pirts apmeklējumu būs jāmaksā 2lati un 50santīmi no vienas personas
P.S.No dāvanām neatteiksimies ;)

Mantinieks

Šodien 10:37 pēc Latvijas laika Kasparam un Kristiānai ir radies mantinieks - Krišjānis. 57cm augumā un 4.0kg smagumā :). Sveicam!

Pastnieks meklē vēstuli

Pastnieks meklē vēstuli
Part II - Paralēlās pasaules

Jau ilgāku laiku turpinās vēstuļu pazušana no Britu salām.
Pēdējās ziņas ir ka iesaistīti ir arābi.
Iespējams vēstules iet citu ceļu, noskaidrojiet to! 

Intro:Jau ilgāku laiku turpinās vēstuļu pazušana no Britu salām.
Pēdējās ziņas ir ka iesaistīti ir arābi.
Iespējams vēstules iet citu ceļu, noskaidrojiet to!
Uzdevums: Jūsu uzdevums ir atrast vēstuli un nogādāt to īstajam adresātam. Kā vienīgo pārvietošanās līdzekli izmantojot sabiedrisko transportu un K2 (Taxi, velosipēdi un tamlīdzīgi pārvietošanās līdzekļi nav atļauti).
Organizatori:Draudzīgā entuziastu apvienība “Enkurs”
Laiks:2007.gada 22.septembris
Vieta:Rīgas pasažieru osta
Reģistrācija un Starta laiks:Reģistrācija no pl.8:30, Starts pl.9:00
Komandas un pieteikumi:Komandā jābūt vismaz 2 dalībniekiem, max 4. Par komandas dalību lūgums iepriekš informēt līdz 19.09. vakaram uz zemāk norādītajiem e-pastu vai telefonu. Pieteikšanās anketa
Dalības maksa:2.50 Ls no cilvēka
Obligātie piederumi:Rīgas karte (vēlams Jāņa sētas ražojuma), Rakstāmpiederums, Laikrādis, Līmes zīmulis
Neobligātie piederumi:Visa veida Rīgas sabiedriskā transporta kartītes (jo tās samazinās jūsu ceļa izdevumus), kā arī visāda veida kartes un apliecības. Rīgas sabiedriskā transporta shēmas, kā arīdzan to kustību saraksti. Šķēres, Nikno suņu atbaidītāji, Mugursoma
Būtība:
  1. Labi pavadīt laiku, apskatot Rīgu no cita skatu punkta.
  2. Propagandēt sabiedrisko transportu, kā patīkamu pārvietošanās līdzekli.
  3. Noskaidrot komandu kura vislabāk pārzin Rīgu un tās sabiedriskā transporta shēmas.
Info:http:/www.enkurs.org
Schmitz +37129239371 schmitz(a)enkurs.org

Vēstuli meklēs: Mehāniskais apelsīns; Tačka pa pilnu, tačka pa tukšu; RukSTi; 3 skudras un Urbāns; ENJ Industries factory team; Ar mums atkal runā kaijas!; Protams, ka JĀ!; Džuba Džuba; Mežacūkas pilsētā; K&P&S&S; 3 apmaldījušies rupuči.

REZULTĀTI


Pastnieks meklē vēstuli bildēs no Schmitz un Atis
Pastnieks meklē vēstuli bildēs no Hakerpaps
Pastnieks meklē vēstuli bildēs no Ilzes (3 skudras un urbāns)
Pastnieks meklē vēstuli bildēs no Zanes (3 skudras un urbāns)

Gaujiena Hourly

"Gaujiena Hourly" ir lielākais ikstundas periodiskais izdevums Latvijā, kas radās iepazīstot tādu burvīgu vietu kā Gaujiena. Cerams ka šie periodiskie izdevumi jums patiks un būs par iemeslu tam, lai jūs apmeklētu šo burvīgo Latvijas nostūri.

No 1
No 2
No 3
No 4
No 5
No 6
No 7
No 8

Ar cieņu
Redakcija
Lappuses: Pirmā Iepr. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nākamā pēdējā
Choir